Váš osobní balíček Dermibel šampon + Dermibel Plus výhodně

Kód: 182
Akce Tip
ZdarmaZdarma 1 740 Kč –14 %
derm.plus+sampon
1 740 Kč –14 % 1 500 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
10.3.2021

Detailní informace

Detailní popis produktu

DERMIBEL®PLUS vegetariánské kapsle

Dermibel® dělá maximum pro výživu pleti, lesk a objem vlasů a pevnost a pružnost nehtů.

 • přináší VIDITELNÝ a RYCHLÝ ÚČINEK již během dnů až týdnů
 • má pozitivní vliv na CELKOVOU KONDICI ORGANISMU
 • je maximálně BEZPEČNÝ a NEZATĚŽUJÍCÍ
 • respektuje PŘIROZENÝ RYTMUS ženy a moderní ŽIVOTNÍ STYL

Kapsle Dermibel® jsou vegetariánské, vyrobené z celulózových vláken, což jim dodává vyšší stabilitu a tím i prodlužuje životnost účinných látek v nich obsažených. 

Kapsle jsou zpracovány metodou mikronizace. Touto metodou je dosaženo co nejmenších rozměrů živin a účinných látek užívaných perolálně. Zvyšuje se tak rozpustnost a rychlost vstřebávání látek do organismu. 

Vícevrstvým potahováním mohou být pelety s aktivními složkami potaženy různými vrstvami, které umožňují, aby se účinné látky uvolňovaly postupně. Tím se sníží zátěž pro organismus.

SLOŽENÍ

Vitamín A, vitamín B společně s minerálními prvky zinkem a selenem přispívají k udržení zdravého vzhledu pokožky, vlasů a nehtů.

Komplex je doplněn o extrakt z přesličky, který svou přírodní sílou efekt podporuje. 

Mořský hydrolyzovaný kolagen - přírodní kolagen, který se beze zbytku vstřebá i do hlubších vrstev pokožky. 

Přísun vitamínů skupiny B a vitamínu C se podílí na normální funkci imunitního systému.

Biotin a kyselina listová normalizují nervovou soustavu, přispívá tak k normální psychické činnosti. 

Kyselina listová navíc snižuje míru únavy a vyčerpání.

ÚČINEK


1. OBNOVA PLETI

hydrolyzovaný mořský kolagen + multivitamíny + nukleoidy +koenzym Q10

 • dodávají pleti pružnost, pevnost a jas
 • vyplňují linky, vrásky a jizvičky zevnitř
 • zpevňují a hydratují nehty a vlasy
 • zabraňují štěpení a lámání nehtů a vlasů, šupinatění pleti
 • dodávají energii

2. IMUNITA

zinek + selen + vitamín E

 • chrání buňky před oxidační záteží - působí proti stárnutí
 • působí protizánětlivě a tonizačně, podporují hojení, vyrovnávají jas a barvu pleti
 • přispívají k tvorbě kolagenu, podporují duševní výkon a zdravý imunitní systém

3. VÝŽIVA POKOŽKY, NEHTŮ A VLASŮ

B komplex + minerály

 • pomáhají udržovat optimální stav vlasů, nehtů a kůže
 • podporují novotvorbu kolagenu, elastinu a keratinu
 • přispívají k duševní pohodě

Dávkování a způsob užití:

Dermibel® plus doplněk stravy je určen pro ženy i muže nad 25 let. 

Jednu kapsli denně během jídla zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Pro 

Pro ženy i muže nad 25 let věku.

Tip pro ženy!

Vynechejte 5-10 dní užívání v době menstruace. Snížíte tak zátěž na organismu, kterou představují vitamíny A a E

Balení

V Balení je 60 vegetariánských kapslí.

Co je to peletizace a jak se pelety vyrábějí?

Termín „peletizace“ je pro většinu z nás záhadným slovem…co se za ním skrývá a jakou mají souvislost s kapslemi Dermibel?

Pelety jsou podle definice odborníků malé sférické částice používané především v perorální aplikaci a jsou používány při výrobě léků a také již stále více při výrobě potravinových doplňků. Zjednodušeně řečeno, jedná se kulaté (víceméně) částice, které obsahují léčivé látky (u léků) či přírodní látky (odborně fytochemikálie, u doplňků stravy) a užívají se vnitřně.

Mohou být ve formě malých kuliček vložené do tvrdé želatinové tobolky (což je častější) nebo slisované do tablet. Při výrobě léků je tato léková forma stále oblíbenější. Jak z hlediska výroby léků (pomáhá řešit nevhodné kombinace léčivých látek, tzv. inkompatibility), tak i z hlediska účinku léku (méně dráždí sliznici trávicího traktu, účinná látka může působit na konkrétním místě našeho těla, obvykle v tenkém střevě, zjednoduší užívání léku a mnohé další pozitiva).

Samotné pelety, tedy "ty malé kuličky" se mohou po polknutí rozpadnout nebo rozpustit, ale mohou se také uvolnit až na požadovaném místě účinku v těle. Což bývá nejčastěji tenké střevo. Pro tento účel se často pelety obalují. Lék může obsahovat i několik různých typů pelet. Některé se mohou rozpustit v ústech nebo v žaludku, jiné až v tenkém střevě. To záleží na jejich složení a způsobu výroby. Není tedy divu, že po této lékové formě stále více sahají i výrobci doplňků stravy.

Jak se ale pelety vyrábějí?

Jedná se o poměrně složitý proces, nicméně si ho můžeme trochu přiblížit. Pelety se získávají procesem zvaným aglomerace. Ten se dá vysvětlit tak, že se jedná o shlukování původních prachových částic léčivé látky a k nim farmaceutických pomocných látek (drží pelety pohromadě a dodávají jim další vlastnosti) pomocí tzv. vlhčiva. Tato metoda se provádí několika způsoby: pohybem (nejčastěji odstředivou silou), na aglomeraci tlakem a vrstvení léčivých (a pomocných) látek na neaktivní jádra. Na začátku si představme malou kuličku (ve velikosti zhruba desetin milimetru), která je vyrobená ze sacharózy (nejběžnější konzumní cukr z řepy) či mikrokrystalické celulózy (složený cukr, je součástí rostlinných buněčných těl).

Na tuto původní kuličku neboli neaktivní částici se v příslušných zařízeních (fluidní zařízení, rotovací bubny) nanese léčivá látka (a s ní pomocné technické látky). Ta se může nanést buď v "tekuté" podobě (je ve formě roztoku či tekuté suspenze) nebo v "prachové" podobě (na neaktivní částice se nanese nejprve vlhčivo a na ní se pak nafoukají léčivé a pomocné látky ve formě jemného prášku).

Takto vytvořené "obalené kuličky" se při výrobním procesu shlukují dohromady a vytvářejí tzv. aglomeráty (shluky), které daly této výrobní metodě název. Sférický neboli kulatý tvar dostávají po zpracování odstředivou silou v příslušném technologickém zařízení. Takto získané pelety se mohou buď obalit či zůstat neobalené. Obal je může chránit, ale také jim může dodat přijatelnější vzhled pro pacienta.

Obal jim také může dodat tzv. enterosolventní vlastnosti (jsou odolné vůči působení žaludeční kyseliny) nebo pomoci postupně řídit uvolňování účinné či přírodní látky z pelety, tam kde je v organismu třeba. Kromě samotné tloušťky obalové vrstvy hraje roli také pH, působení jednotlivých enzymů v těle, rozpustnost léčivé (přírodní) látky a přidaných pomocných technických látek, pórovitost pelet (v případě otvorů či dutin v obalu) či kompaktnost povrchu (jinými slovy jeho pevnost či hutnost). Obaly pelet se vyrábějí z tzv. polymerů (jsou složené z molekul jednoho nebo více druhů atomů nebo skupin spojených navzájem), ať už přírodních nebo syntetických, například z derivátů již zmíněné celulózy.

Pro pružnost a pevnost se do obalů často přidávají změkčovadla. Nakonec se pelety naplní do tvrdé želatinové tobolky nebo se z nich dohromady slisováním vytvoří tableta. Tablety může výrobce také opatřit dělící ryskou, díky které se dá tableta rozpůlit a spolknout bez narušení správného mechanismu jejího celkového účinku.

Na závěr je dobré zmínit, že se, co se týče tobolek, kromě klasických, želatinových se stále více prosazují vegetariánské nebo veganské kapsle, které již nejsou vytvářeny ze želatiny živočišného původu (želatina je velmi čistý a jemný klih, který se získává vyvařením šlach, kůží, kostí a jiných jatečních odpadů bohatých na kolagen). Pro vegetariánské kapsle se používá jako zdroj například hydroxypropylmethylceluzóza. Ta se získává chemicky z již zmíněného rostlinného cukru celulózy.

Co znamená mikronizace?

Pojďme si říct, co je to vlastně termín „mikronizace“. 

V současnosti hraje čím dál větší roli při výrobě doplňků stravy otázka biologické dostupnosti obsažených látek. Tento termín znamená, kolik procent z obsažené látky se skutečně vstřebá do organismu a je jím využito. Dříve to bylo doménou výrobců léčiv, ale v současnosti této otázce se více věnují i výrobci doplňků stravy s cílem dosáhnout co nejlepší působnosti obsažených látek v organismu (vitamíny, minerály, stopové prvky a další). Není totiž zcela rozhodující, jaké množství látek je v přípravku, ale jaký podíl z těchto látek se dostane do organismu a je pak následně využito.

Zvýšené biologické dostupnosti lze dosáhnout více metodami, jednou z nejčastěji používaných je mikronizace. Oč se jedná?

Výraz mikronizace můžeme do češtiny přeložit jako „rozdrobňování“. Při této metodě jsou původní částice látky jsou rozdrobeny a zmenšeny až na velikost několika mikrometrů (až nanometrů). Tímto způsobem zpracovávaná látka mnohonásobně zvětší svůj povrch. Tím se zvýší její rozpustnost a vstřebávání do organismu.

Farmaceutičtí technologové rozlišují tři druhy mikronizace: v suchém nebo mokrém stavu a kryogenní mletí.

Mikronizací látek v suchém stavu (dříve velmi používaná) se dá dosáhnout toho, že velikost obsažené látky může být řádově desítky mikrometrů. Zpracovává se metodou mletí obsažené látky v mlýnech. Jistou nevýhodou je, že během mletí částice látky získávají elektrostatický náboj, shlukují se dohromady. Tyto shluky pak zabraňují průniku rozpouštědla k jednotlivým částicím. Klesá tak rychlost rozpouštění a následně i biologická dostupnost.

Mikronizace v mokrém stavu je nyní díky zmíněné nevýhodě při zpracování obsažené látky preferovanějším způsobem. Při zpracování v mlýnech se používá voda, odtud název. Tímto způsobem se dá získat suspenze zpracovávané látky s velikostí částic od stovek nanometrů do 1 mikrometru. Mletá látka se pak buď usuší k dalšímu zpracování nebo se léková forma vytvoří z mikronizované suspenze.

Kryogenní mletí je vhodné použít, pokud má zpracovávaný materiál nízkou teplotu tání, vysokou elasticitu nebo naopak tvrdost. Pak se nejprve zpracuje podchlazením ve zkapalněných plynech jako je oxid uhličitý nebo vodík. Takto zmražené látky jsou velmi křehké a snadno se dají rozdrtit na mikročástice. Tento způsob se dá použít k získání jemně mletých rostlinných materiálů. Mimo doplňky stravy lze takto zpracovat při výrobě léčiv živočišné tkáně nebo získat mikrokrystaly léčivých látek.

Shrnuto: mikronizace aktivních látek na rozměry mikronů s enormním povrchem a stabilním nábojem zaručuje homogennost směsi bez další možnosti rozdělení. Takto malé rozměry větší biologickou dostupnost (vyšší hladinu v plazmě) a rovněž rychlejší nástup účinku. Náš organismus dokáže díky tomuto zpracování lépe vstřebat látky obsažené v doplňcích stravy. Mikronizace rovněž umožňuje snížit dávkování a zatížení trávicího traktu.

Doplňky stravy označené logem „Mikronizace“ upozorňují na zvýšenou biologickou dostupnost obsažených látek. Je rovněž zajímavé, že od Ministerstva průmyslu a obchodu ČR obdržela tato metoda ohodnocení „Inovace roku 2001“.

Co je hydrolyzovaný kolagen a co o něm víme?

Kolagen je bílkovina (odborně nazývaná skleroprotein), která je základní složkou všech pojivových tkání v našem těle. Je součástí mezibuněčné hmoty formě kolagenních vláken.

Kolagen hraje důležitou roli ve stavu našich vlasů, nehtů, pokožky a zubů. Odpovídá i za naší pružnost a pohyblivost, protože je potřebný pro zdravé klouby (v nich obsažené chrupavky), vazy a svaly. S postupujícím věkem dochází k jeho úbytku v organismu a to má za následek zhoršený stav pleti nebo také například obtížnější a bolestivý pohyb.

Kolagen, řekněme “obyčejný” kolagen se dá představit jako lano stočené ze tří vláken, Toto lano je pak rozštěpeno v trávicím traktu na různě velké nebo dlouhé části (řetězce). Tento kolagen je někdy označován jako čistý nebo též nativní.

Oproti tomu hydrolyzovaný kolagen je zpracovaný čistý kolagen. Je zpracován tak, že je podroben hydrolýze (reakce vody s rozpouštěnou látkou). Takto vzniklý kolagen se odlišuje biologickou aktivitou od původního čistého kolagenu, jehož zpracováním vznikl. Obsahuje sice stejné aminokyseliny, ale jinak je rozdílný.

V čem se liší?

Lépe se vstřebává. Odborně řečeno má velkou biologickou dostupnost (podíl množství podané látky nebo léku, který se v nezměněné nebo aktivní formě dostane na místo účinku), rychleji se rozpouští a lépe vstřebává v tenkém střevě.

Podporuje lépe regeneraci chrupavky a pohybového aparátu než původní čistý kolagen. Rovněž pro doplňky stravy je důležité, že je na rozdíl od čistého kolagenu dobře stravitelný.

Kolagen, který není hydrolyzovaný, není příliš účinný a je také špatně stravitelný.

Vzhledem k nižší molekulové hmotnost dané kratšími peptidovými (bílkovinnými) řetězci, hydrolyzovaný kolagen nevykazuje žádnou schopnost tvorby želatiny. Takový proces zpracování umožňuje našemu organismu lepší využití.

Stimuluje regenerační a rekonstrukční procesy v pohybovém aparátu a pomáhá udržovat kolagenovou “hmotu” (odborně matrix) v kloubech.

Obecně se dá shrnout, že rozdíl mezi oběma uvedenými typy kolagenu je v makromolekulární struktuře, tak i ve využitelnosti naším tělem.

Hydrolyzovaný kolagen zvyšuje pevnost chrupavek, vazů, šlach a dalších typů tkáně. Pomáhá ve zpevňování vaziva (druh pojivové tkáně), což může být prospěšné například u inkontinence, nebo pokud se má zhojit rána po úrazu. Jako kloubní výživa je vhodný doplněk celkové léčby u nemocí, jako je artritida nebo osteoporóza. Přispívá také k posílení vlasů, nehtů i pokožky. Celkové zpevňuje kůži.

Jeho užívání je také vhodné u sportovců a jiných fyzicky aktivních osob, jejichž pohybový aparát je buď pravidelným tréninkem, nebo fyzicky náročnou prací více zatěžován.

Někdy je v doplňcích stravy kombinován například s vápníkem, hořčíkem nebo vitamínem C (kyselinou askorbovou).

 

V naších doplňcích stravy Dermibel kapsle je hydrolyzovaný mořský kolagen obsažen. Spolu s multivitamíny, nukleotidy a koenzymem Q10 dodává pleti pružnost, pevnost a jas. Vyplňuje linky, vrásky a jizvičky zevnitř. Zpevňuje a hydratuje nehty a vlasy. Zabraňuje štěpení a lámání nehtů a vlasů, šupinatění pleti a dodává energii.

Proč používáme vegetariánské kapsle?

Na rozdíl od běžných želatinových tobolek vyrobených z kosti chrupavek a kůži zvířat, jsou naše vegetariánské kapsle čistě rostlinného původu. 

Tím se stávají vhodné i pro vegetariány. 

 • vegetariánské kapsle čistě rostlinného původu jsou vyrobené z celulózových vláken. 
 • jsou stabilnější, čím dochází k prodloužení životnosti účinných látek a v nich obsažených.
 • přispívají k technologii pomalého uvolňování
 • nižší riziko mikrobiologické kontaminace
 • vysoká mechanická odolnost


DERMIBEL® PEČUJÍCÍ ŠAMPON pro ženy

PODPORA RŮSTU VLASŮ

 • proti padání vlasů
 • pro silnější vlasové kořínky a bohatší vlasy

Jedinečný šampon, který pečuje o vlasy, vlasovou pokožku a vlasové kořínky zároveň.

Pečující šampon Dermibel® pro ženy s Tilicinem pro objem a růst s luxusní hypoalergenní parfemací. Šampon byl vyvíjen pro podporu růstu vlasů, pro silnější vlasové kořínky a bohatší vlasy. Obsahuje rostlinné kmenové buňky z fazole adzuki a jetele, které vitalizují vlasové kořínky, podporují jejich velikost, násobí růstové faktory vlasu a pozitivně ovlivňují celou fázi růstu a obnovy vlasů.

SLOŽENÍ

Bio extrakt z fazole adzuki a jetele získávaný ve fázi intenzivního růstu, kdy jsou rostliny nabity drahocennými růstovými a obrannými složkami. Tento bio extrakt násobí růstové faktory vlasu a pozitivně ovlivňují celou fázi růstu a obnovy vlasu.

Bio Tilicine® je přírodní složka na bázi zárodečných buněk z čerstvých lipových poupat, která podporuje tvorbu keratinu a tím vlasy posiluje. Mimo jiné regeneruje vlasové vlákno, chrání kutikulu a minimalizuje poréznost vlasu.

Oligogeline® je jedinečná aktivní složka získaná z červených mořských řas, bohatých na přírodní minerály a ochranné látky. Má vliv na remineralizování vlasů, obnovuje obranyschopnost pokožky, hydratuje, obnovuje lesk a usnadňuje rozčesávání vlasů.

Varisoft® je vysoce biologicky kvalitní složka na bázi řepkového oleje, která dodává vlasům výjimečný lesk, poddajnost a pružnost.

Pentavitin® se získává z výtažků z pšenice a je to vysoce hydratační složka, která má podobné složení jako přirozená kožní bariéra. Předchází vysušování pokožky a vlasů, zmírňuje podráždění a normalizuje vlasovou pokožku.

Makadamový olej působí na vlasy i pokožku antioxidačně, nádherně zvláčňuje, posiluje a dodává lesk. Olej je bohatý na mastné kyseliny vysoké kvality, zejména kyselinu palmitovou, významně tak podporuje účinnost šamponu.

ROSTLINNÉ KMENOVÉ BUŇKY

Bio extrakt z klíčků fazole adzuki a jetele získávaný ve fázi intenzivního růstu, kdy jsou rostliny nabity drahocennými růstovými a obrannými složkami. Výjimečné schopnosti kmenových buněk ze zázračných rostlinných klíčků tak působí přímo na přirozenou podporu růstového cyklu vlasů.

+ harmonizují zdravý cyklus růstu vlasů 

+ aktivují silné a zdravé vlasové kořínky 

+ podporují velikost a vitalitu vlasového folikulu 

+ násobí růstové faktory vlasu 

+ podporují hustotu, pevnost a růst vlasů

kmenové buňky z bio fazolí adzuki

bio extrakt z jetele lučního

hypoalergenní parfemace Neroli

ÚČINEK DERMIBEL®  PEČUJÍCÍHO ŠAMPONU 

Působí ve třech úrovních

1. NA VLASOVÉ KOŘÍNKY

kmenové buňky z bio fazolí adzuki + kofein

 • harmonizují růstový cyklus vlasu
 • podporují energii a vitalitu folikulu
 • násobí růstové faktory vlasu, prodlužují růstovou fázi
 • omezují vypadávaní vlasů

2. NA VLASOVOU POKOŽKU

rostlinné tenzidy + Oligogeline®  + Pentavitin® 

 • předchází podráždění a vzniku lupů
 • remineralizují, dodávají pokožce vitalitu a posilují její funkci
 • podporují vstřebávání účinných složek

3. NA VLASOVÉ VLÁKNO

Varisoft® + makadamiový olej + Bio Tilicin® 

 • posilují vlasové vlákno, zvyšují objem a lesk
 • dodávají pružnost
 • předcházejí lámání a zasuchávání


Dámská verze šamponu je parfemována luxusní, nealergizující vůni pomerančových květů Neroli pro dlouhotrvající pocit svěžích a čistých vlasů.

MAXIMÁLNÍ RESPEKT K POKOŽCE

Šetrné rostlinné tenzidy a hypoalergenní parfemace. 

Bez sulfátů a syntetických silikonů, parabenů a barviv.

ZPŮSOB POUŽITÍ

Lehce vmasírujte do mokrých vlasů a opláchněte, v případě potřeby opakujte.

Pro maximální účinek nechte při mytí působit alespoň tři minuty.

TIP!

Účinek zvyšte masáží: krouživé tlaky uvolní a rozhýbou pokožku, tahání za prameny vlasů pokožku nadzvedne. Krev v podkoží může lépe proudit a vyživovat pokožku.

Šampon před použitím protřepejte, koncentrované účinné látky se usazují.

VÝSLEDEK

Okamžitě po použití jsou vlasy lesklé a pružné, zdají se pevnější a objem účesu plnější.

Již po dvou týdnech používání můžete pozorovat menší množství vlasů v sítku výlevky a na hřebenu.

Vyrobeno v ČR

Dermibel šampony vyrábíme v České republice.

Vzorky šamponů

Ke každému nákupu šamponu vzorečky šamponů mužské i ženské verze zdarma.

Rychlé doručení

Zásilky odesíláme ihned  po přijetí objednávky.

Jak fungují kmenové buňky u šampónů Dermibel?

linné kmenové buňky neplést s těmi živočišnými, které dodnes vyvolávají velké diskuze z hlediska etiky a náboženství.

Tyto buňky jsou nediferencované živočišné buňky, které mají schopnost se dělit (proliferovat) a přeměnit se na jiný buněčný typ (diferenciovat). Právě tato jejich schopnost umožňuje tělu vytvořit nové buňky a opravit tak poškozené části těla (tyto se části se naopak mohou skládat z buněk, které se neumí dělit). V současnosti se v lékařství používají například pro léčbu některých typů rakoviny (určité druhy akutní leukémie, rakovina kostní dřeně a některé další druhy). Kontroverzi vyvolává fakt, že se získávají z nepoužitých ch (určených k likvidaci) několikadenních lidských zárodků (skládá se z několika desítek buněk) z klinik pro umělé oplodnění. Klíčové je to, že se embryo při jejich odběru zničí, což vyvolává kritiku jak z etické, tak i z náboženské stránky věci (embryo se odběrem kmenových buněk zničí, což vyvolává etické problémy (je takové embryo už živý jedinec či ne?). Kompromis představuje získávání kmenových buněk z pupečníkové krve, proti čemuž církev nic nenamítá.

Po této nezbytné odbočce se vraťme znovu zpět k rostlinným kmenovým buňkám.

Získávají se zejména z pupenů, spodní části kořenů a tvrdých tkání rostlin.

Tyto buňky mají schopnost obdobnou těm živočišným čili tzv. totipotence-mají schopnost vytvořit jakýkoliv typ buňky v organismu. Jinými slovy, dokážou se postupně vyvinout v jakoukoliv rostlinnou tkáň. Rostliny mohou takto dokonce přeměnit celý svůj organismus.

Tento proces je řízen látkami pojmenovanými jako auxiny, což je významná skupina rostlinných hormonů (neboli fytohormonů), které už v malých koncentracích ovlivňují růst rostlinných buněk.

Jak už bylo řečeno, v kosmetických přípravcích se obvykle jedná vlastně o výtažky z rostlinných kmenových buněk, které se získávají v laboratoři v řízeném prostředí. V těchto výtažcích jsou obsaženy klíčové složky těchto buněk. Jako příklad těchto látek je možné uvést kyselinu ferulovou (významný antioxidant, obsahuje ho pšenice nebo rýže), kyselinu elagovou (rovněž antioxidant, obsažen například v malinách nebo jahodách) nebo kvercetin (látka ze skupiny flavonoidů, obsažená mimo jiné v kapustě nebo cibuli).

Při jejich použití v kosmetických přípravcích dochází k aktivaci lidských kmenových buněk v pokožce. Pokožka spustí proces tvorby nových vlastních buněk, nejčastěji kolagenových a elastinových. Výsledkem je regeneraci a zpevnění pleti.

V případě přírodních šamponů, jako je Dermibel, tyto výtažky z rostlinných kmenových buněk posilují růstové faktory vlasu a pozitivně ovlivňují celou fázi růstu a obnovy vlasu. Kolagen je skleroprotein, extracelulární, ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Elastin je protein podobný kolagenu, který je hlavním složkou elastických vláken. Elastin tvoří hlavní součást pružných (elastických) vláken ve tkáních živočichů.

Dostatek kolagenu je pro vlasy důležitý, protože podporuje lepší kvalitu vlasů, dokonce i hustotu řas. Vlasy déle drží objem, jsou lesklé, přestávají se lámat a jsou celkově ve velmi dobrém stavu.

Kolagen hraje roli i při růstu vlasů, vzhledem k tomu, že působí proti volným radikálům, které mají vliv na celistvost, rychlost růstu a tloušťku vlasů. Kolagen obsažený v doplňcích stravy zlepšuje hustotu a sílu jednotlivých vlasů.

Co se týče elastinu, ten obsahuje několik aminokyselin, které jsou právě obsaženy ve vlasech. Celkově se dá říci, že elastin dodává lasům pružnost a sílu.

Tolik tedy k pozitivnímu vlivu kolagenu a elastinu pro stav našich vlasů, což přibližuje význam výtažků z rostlinných kmenových buněk v šampónu Dermibel (podporují tvorbu těchto látek).

Ještě je možné vzít do úvahy, že látky obsažené ve výtažku z rostlinných kmenových buněk podpoří revitalizaci (obnovu) vlasových váčků. V nich jsou vlasy uloženy a rostou do délky díky množícím se buňkám na dně těchto váčků. Posílením vlasových váčků dojde i k omezování vypadávání vlasů a obnově jejich růstu.

Co je to Oligogeline® a jak působí na vlasy?

Původ:

mořský silikon z červených řas

 

Účinek:

Jedinečná aktivní složka získaná z červených mořských řas, bohatých na přírodní minerály a ochranné látky, která pečuje o vlasy a zintenzivňuje vstřebávání dalších aktivních složek.

 

Výsledek:

 

 • Remineralizuje a dodává objem.
 • Obnovuje obranyschopnost pokožky.
 • Chrání a posiluje funkce pokožky.
 • Vlasy hydratuje a chrání.
 • Obnovuje lesk a pružnost vlasů, usnadňuje rozčesávání.

Co chrání vlasy a dodá jim zářivý lesk?

Varisoft®

Původ:

řepkový olej

 

Účinek:

Super ochrana vlasů ukrytá v šamponu. Propůjčuje vlasům výjimečný lesk, poddajnost a pružnost. Zabraňuje zacucháváni a poletování vlasů. Vysoce biologicky kvalitní složka na bázi řepkového oleje.

 

Výsledek:

Vlasům dodává zářivý lesk. Vlasy jsou poddajnější a vláčnější. 

Snadněji se rozčesávají.

Jak na hladší a hedvábnější vlasy?

Bio Tilicine®

Původ:

Lípa Tilia tomentosa (zárodky pupenů)

 

V ženské verzi šamponu Dermibel je výjimečná přírodní složka na bázi zárodečných buněk z čerstvých lipových poupat v bio kvalitě. Je certifikováná dle nejpřísnějších kritérií Ecocert. Bohatá na fytohormony, proteiny, zvláčňující a ochranné polysacharidy, flavonoidy a přírodní cukry.

o   Podporuje tvorbu kreatinu a tím vlasy posiluje

o   Regeneruje vlasové vlákno

o   Chrání kutikulu a minimalizuje poréznost vlasu

o   Dodává vlasům hydrataci, pružnost, objem a lesk

 

Složení:

Fructose: 250-650 mg/l.

Acidic oses: 65-145 mg/l.

slozeni bio tilicine

 

Účinek:

Bio Tilicin® zabalí vlasové vlákno, vyhladí a odstraní přebytečné šupiny, omezuje ztrátě vody, chrání pokožku a snižuje pórovitost.

Vlasy jsou chráněny před UV zářením, větrem a suchem.

 

Výsledek:

Díky Bio Tilicinu® jsou vlasy hladší a hedvábnější na dotek. Vlasy se lépe od sebe oddělují, mají větší objem a jsou méně elektrizující.