Plánování miminka - kyselina listová

Jedním z nejkrásnějších období života ženy i celé rodiny, je bezpochyby očekávání a narození miminka. Toto období je plné radostí, ale také přirozených obav o zdraví miminka a maminky. 

Těhotenství představuje pro organismus ženy velkou zátěž a zvýšený výdej energie. A právě proto hraje důležitou roli zdravá výživa a vyvážený příjem vitaminů a minerálů příznivě ovlivňujících vývoj plodu. 

Pokud plánujete miminko, měla byste své tělo připravit dopředu. Vhodně zvolené vitamíny a minerály mohou pozitivně ovlivnit reprodukci a ženské tělo se lépe a včas dokáže připravit na náročné období.

Pro správný vývoj plodu jsou důležité první týdny těhotenství, avšak několik týdnu z nich ani nemusíte vědět, že jste těhotná.

Proto pokud plánujeme miminko je vhodné naši stravu doplnit o kyselinu listovou, tedy alespoň 1-3 měsíce před plánovaním zvýšit její příjem. Kyselina listová přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství a podílí se na procesech dělení buněk, které podporují růst plodu a zajištují správný vývoj bez vývojových vad. Kyselina listová podporuje krvetvorbu a ovlivňuje také míru únavy a vyčerpání, které mohou být obzvlášť v prvním trimestru poměrně výrazné.

Tím, že před plánovaným těhotenstvím zvýšíme příjem kyseliny listová můžeme předejít samovolnému potratu.

Kyselina listová je obsažena ve vnitřnostech – játra a ledviny a v listové zelenině – špenát, chřest, brokolice. Najdeme ji také v menším množstvím v řepě, v hrášku v celeru, v čínském zelí, v okurkách, v dýní, v pórku, v pšeničných klíčkách, v müsli či v knäckebrotu. V ovoci ji najdeme např. v pomeranči nebo avokádu. Dále je obsažena také ve vajíčkách, vločkách, v kvasnicích, fazolích či čočce– tady,0 ale tepleným zpracováním se její obsah výrazně zmenšuje.

V našich možnostech, ale není jí do těla dostat takové množství každý den, proto je vhodné naši stravu doplnit doplňky stravy.

Náš produkt Pregnava®l Basic obsahuje dva vitamíny, které jsou v této fázi těhotenství nejdůležitější – B6 a kyselinu listovou, jež jsou doplněny extraktem z kořene zázvoru.

1 tableta Pregnaval® Basic obsahuje 800 µq kyseliny listové a pokrývá tím zvýšené nároky na tuto nepostradatelnou látku před a v průběhu těhotenství.

https://www.estheceuti.cz/tehotenstvi-materstvi/pregnaval-basic/  

                               Pregnaval Basic CZ 3d vizualizace RGB lowres              77-2_pregnaval-basic-3d-orez

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení