Silymarin

Původ:

ostropestřec mariánský - výtažek polyfenolů ze semen

 

Účinek:

Podle nových vědeckých poznatků je kromě blahodárného účinku na játra silymarin obsažený v extraktu z ostropestřce mariánského též nadějným prostředkem pro doplňkovou léčbu rakoviny prostaty.

Podle dnes již četných studií silymarin  a v něm obsažená látka silybin působí proti růstu buněk karcinomu prostaty – tyto látky mají tzv. proapoptické účinky (indukce odumírání rakovinných buněk) a jsou již proto používány v doplňkové léčbě rakoviny prostaty (Gažák et al. 2007, Singh et al. 2008).

Kromě inhibice růstu rakovinných buněk silybin brání i jejich pohyblivosti a migraci a omezuje schopnost napadat zdravé buňky prostaty (Wu et al. 2010).

Pozitivních účinků na prostatu je rovněž dosahováno kombinovaným působením silymarinu a selenu (Vidlar et al., 2010, Vostalová et al. 2013). Selen podporuje ochranu buněk před oxidativním stresem a snižuje tak riziko vzniku nemocí. Kombinace silymarinu a selenu se ukazuje být efektivní v potlačení progrese rakoviny prostaty (Vidlar et al. 2010)

Silymarin máme obsažený v Prostaninu®. Silymarin a v něm obsažená látka silybin působí proti růstu buněk karcinomu prostaty. silybin brání i jejich pohyblivosti a migraci a omezuje schopnost napadat zdravé buňky prostaty. 

GUERGI_Prostanin_30 cps_box3D_R

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení