CaMaZinK2®

Kód: 62
370 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
15.4.2021

CaMaZinK2 je potravinový doplněk, který pomáhá udržet zdravý stav zubů a kostí.

Kapsle CaMaZinK2 jsou složeny z vápníku (Ca), hořčíku (Mag), zinku (Zn), vitamínu D a zcela zásadního vitamínu K2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Důvody užívání tohoto potravinového doplňku:

  • Menopauza
  • Přítomnost onemocnění řídnutí kostí u rodičů či dalších blízkých příbuzných
  • Křehká postava
  • Častější výskyt zlomenin
  • Špatná výživa
  • Nedostatek fyzické aktivity
  • Oslabená imunita
  • Kouření, častý příjem alkoholu či některých léků
  • Vhodný pro ženy v prvních dvou letech po porodu

 

Složení:

Vitamín D a Vápník (Ca) jsou základní složky kapslí CaMaZinK2. Při nedostatku vitamínu D je porušeno ukládání vápníku do kostí a kosti jsou křehčí, což je nežádoucí. Vitamín D a jeho metabolity zvyšují vstřebání vápníku ve střevě. Vápník hraje zcela nezastupitelnou roli pro zachování zdraví našich kostí a zubů, má vliv i na nervovou soustavu.

Nedostatek vitaminu D má za následek poruchy mnohých biologických procesů jejichž výsledkem je oslabená imunita. Pokud máme malé zásoby vitamínu D (spolu se Zinkem) jsme náchylnější k virovému onemocnění.

Hořčík (Mg) má svou nezastupitelnou funkci právě ve spojení s vápníkem, protože se podílí na stavbě kostí. Má významný regulační vliv na schopnost zejména kostních buněk vstřebávat vápník. Hořčík odchází z našeho těla při vysokých teplotách, kdy se potíme. Proto ho musíme do těla zpátky doplnit. 

Zinek (Zn) je esenciální složkou pro metabolismus kostí, při jeho nedostatku dochází k poruše této látkové přeměny. Zinek je totiž strukturální součástí kostí a zároveň podporuje tvorbu kostních tkání. Zinek také dokáže zmírnit závažnost a délku nemocí jako např. chřipka. 

Vitamín K2 přispívá k udržení normálního stavu kostí správným nasměrováním vápníku do kostí, díky čemuž se vápník neukládá v cévách a nezvyšuje se tím riziko srdečních příhod.

 

Výjimečnost potravinového doplňku CaMaZinK2:

Tento potravinový doplněk obsahuje unikátní vitamín K2, který dopravuje vápník na místa v těle, kde je potřeba, tedy do kostí. Vápník „necestuje“ v těle a neusazuje se v cévách.

Aktivní látky v kapslích CaMaZinK2 jsou ve formě mikronizovaných částic. (Mikronizace je progresivní metoda, která slouží k dosažení co nejmenších rozměrů minerálů a vitamínů. Takto malé částice prospěšných látek jsou pro organizmus mnohem dostupnější a tělo je lépe vstřebá.)

V těhotenství dochází k velkému odčerpání vápníku a dalších minerálů z organismu v důsledku rychlého růstu plodu. Proto je CaMaZinK2 vhodný pro ženy v prvních dvou letech po porodu.

 micronization (1)-page-001             GMP_logo_red

Dávkování a způsob užití:

Doporučené dávkování je 1 tableta denně zapít dostatečným množstvím tekutin.

CaMaZinK2 má tvar podobný kapsli a tím je pro uživatele pohodlnější její spolknutí.

 

Balení:

30 potahovaných tablet