Kadeřnické tipy proti vypadávání vlasů a pro jejich lepší kvalitu

Stihnout dát děti do školky, důležitá porada a prezentace, pohovor se šéfem anebo jízda po ucpané D1 s vědomím, že schůzku už stejně nestihnete… Stres je jedním z faktorů, které významně přispívají k vypadávání vlasů. Když se spojí s určitými dědičnými předpoklady (hlavně u mužů) nebo hormonálními výkyvy (hlavně u žen, např. po porodu), slábnutí a úbytek vlasů může být opravdu výrazný. Přitom právě dopady stresu na vlasy můžete snížit sami, a to jednoduchým, a dokonce velmi příjemným způsobem. Zkuste masáž hlavy! Nemusíte do salonu, užijte si ji sami doma! Odpočinete si, a navíc zlepšíte růst a kvalitu vlasů. Pokud použijete k mytí vlasů šampon Dermibel  (vyberte si variantu pro ženy nebo pro muže), znásobíte masáží jeho skvělý účinek.

Jak tedy můžete doma podpořit kvalitu vlasů a omezit jejich vypadávání?

 Vlasy rozčesávejte vhodným hřebenem nebo kartáčem každý večer a zvlášť důkladně před mytím vlasů. Odstraníte tak prach, který vlasy dusí, a zároveň vlasy zvláčníte tím nejlepším kondicionérem, který existuje – jejich vlastním mazem.

  1. Vlasy si myjte ve stoje nebo v sedě, ne v předklonu.
  2. Před samotným mytím intenzivně promačkejte vlasovou pokožku po celé hlavě konečky prstů. Tak silně, aby vám to bylo příjemné. Krouživé tlaky přivedou krev, kyslík a výživu do kůže a do vlasových cibulek.
  3. Po namočení vlasů a přidání šamponu Dermibel masírujte vlasovou pokožku. Nejprve konečky prstů tlačte na akupresurní body, které jsou rozmístěny po celé hlavě. Tlačte pevně (ale příjemně) na kůži a snažte se rozpohybovat, uvolnit podkožní vazivo do všech stran, vlastně tak hýbete kůži po hlavě. Zdravá pokožka na hlavě je volná, při stresu však tuhne podkožní vazivo v důsledku nedostatečného prokrvení a vlasové cibulky trpí.
  4. Masírujte vlasy tak, že rukama s roztaženými prsty jemně rotujete po celé hlavě. Nedřete vlasovou pokožku, dělejte tzv. statické kruhy – prst je zabořený v kůži a pohybuje se i s kůží, ne na ní. Pozor na tření, sice také zvýší prokrvení, ale také maštění vlasů.
  5. Nyní se něžně tahejte za vlasy: berte mezi prsty silné prameny vlasů a vytahujte je vzhůru tak, aby se uvolnila, doslova nadzvedla, ztuhlá podkožní tkáň. Pak vlasy důkladně opláchněte.
  6. Chcete-li podpořit lymfatický systém, táhněte dlaně od čela přes temeno až ke krku. Tím také vlasy zbavíte přebytečné vody.
  7. Při vysoušení buďte jemní! Nedřete, nekruťte a nelámejte vlasy ručníkem, jen je lehce vymačkejte po směru pramenů.
  8. Myjte si vlasy tak často, je potřeba. Zvažte, zda je nutné každodenní mytí, protože přesoušení pokožky vyčerpává vlasové kořínky. Pokud vlasy nejsou mastné, ale např. jen zpocené, stačí je opláchnout čistou vodou a odložit šamponování o jeden den. Velké množství mazu naopak dusí vlasové kořínky.

 Výsledek masáže poznáte okamžitě – budete se cítit odpočatější a uvolněnější. Možná se vám bude chtít spát… tak to využijte! Pokud vytrváte a budete ji opakovat alespoň jednou, ideálně dvakrát týdně, zaznamenáte brzy menší množství vlasů v kartáči při vyčesávání, ale také lesklejší a pružnější vlasy a bohatší účes.