Kód: 59

Prostanin

590 Kč
Skladem

Zcela nový originální přípravek Prostanin společnosti je mezi doplňky stravy určenými k péči o prostatu absolutní špičkou. Receptura přípravku obsahuje v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky ty nejúčinnější složky příznivě působící na prostatu, a navíc při jeho výrobě jsou využity nejmodernější technologie zaručující organismu maximálně efektivní využití obsažených složek. Prostanin tak působí rychleji a podstatně účinněji než srovnatelné přípravky při současné úspoře vstupních surovin. Z použitých progresivních technologií lze zmínit zejména tři: mikronizaci, vícevrstvé potahování pelet (multilayer coating) a zvyšování biodostupnosti (potenciace) účinných látek.

Metoda mikronizace

Mikronizace je moderní metoda, která umožňuje dosáhnout co nejmenších rozměrů živin a dalších látek používaných k perorálnímu užívání. Mikronizované částice o rozměrech několika mikrometrů mají mnohonásobně větší povrch, než standardně používané suroviny, a tím zvyšují dostupnost aktivní látky pro organismus – mikronizovaná látka se snáze a rychleji rozpouští v tělních tekutinách, což zvyšuje biologickou účinnost podávané živiny.

Metoda vícevrstvého potahování – multilayer coating

Díky metodě multilayer coating je možné pelety s účinnými složkami pokrýt různými vrstvami, díky kterým (a z nichž) se látky mohou uvolňovat postupně. Tím lze modifikovat i následné uvolňování a biologické efekty těchto složek. Pelety obsažené v Prostaninu jsou obaleny vrstvou piperinu, extraktu z černého pepře, který se z obalu uvolňuje dříve, než účinné látky obsažené uvnitř pelety. Tato preinkubace piperinem podstatně zvyšuje biodostupnost účinných látek (Krajíček 2014).

 

Potenciace účinných látek

O schopnosti některých přírodních látek zlepšovat biologickou dostupnost přirozených i syntetických biologicky aktivních látek existují poznatky již několik desetiletí. Jednou z nejvýraznější  substancí tohoto typu je alkaloid piperin získávaný ze semen černého pepře. Podle současných poznatků piperin blokuje aktivitu enzymů (CYP3A4, P-glycoproteinu a dalších), které hrají důležitou roli v metabolismu a transportu rozmanitých metabolitů včetně biologicky účinných látek přijímaných ve formě léčiv či potravních doplňků (Bhardwaj et al. 2002, Srinivasan 2007, Atal et al. 1985) a zvyšují tak jejich biodostupnost (Reen et al. 1993). Takto lze zvýšit biologickou dostupnost řady vitaminů včetně vitaminu D, minerálů – mj. selenu a zinku, ale i silymarinu (Vasavirama K., Mahesh Upender 2014, Sabinsa 2014).

Vegetariánské kapsle

Prostanin je plněn do kapslí vyrobených z rostlinné suroviny (hydroxypropylmethylcelulózy) a je tak vhodný i pro vegetariány.  

 

Určení:

Prostanin je určen ke komplexní péči o prostatu.

 

Složení:

 

1 kapsle obsahuje

mg / kapsle

 % DDD*

Silymarin

250,0

nestanoveno

Fytosteroly ze soji

12,5

nestanoveno

Zinek

10,0

100

Cholekalciferol (vitamin D3)

0,025

500

Selen

0,055

100

Mikrokrystalická celulóza **

14,82

nestanoveno

Potahovací směs: hydroxypropylmethylcelulóza, talek, piperin, kurkumin.

* doporučená denní dávka

** přídatná látka

Účinky

 Prostanin je originální přípravek pro péči o prostatu. Jeho složení je navrženo tak, aby každá z jeho složek příznivě působila na prostatu odlišným mechanismem, čímž je ve výsledku dosaženo synergického, tj. násobícího účinku přípravku.

Podle nových vědeckých poznatků je kromě blahodárného účinku na játra silymarin obsažený v extraktu z ostropestřce mariánského též nadějným prostředkem pro doplňkovou léčbu rakoviny prostaty. Podle dnes již četných studií silymarin  a v něm obsažená látka silybin působí proti růstu buněk karcinomu prostaty – tyto látky mají tzv. proapoptické účinky (indukce odumírání rakovinných buněk) a jsou již proto používány v doplňkové léčbě rakoviny prostaty (Gažák et al. 2007, Singh et al. 2008). Kromě inhibice růstu rakovinných buněk silybin brání i jejich pohyblivosti a migraci a omezuje schopnost napadat zdravé buňky prostaty (Wu et al. 2010).

Pozitivních účinků na prostatu je rovněž dosahováno kombinovaným působením silymarinu a selenu (Vidlar et al., 2010, Vostalová et al. 2013). Selen podporuje ochranu buněk před oxidativním stresem a snižuje tak riziko vzniku nemocí. Kombinace silymarinu a selenu se ukazuje být efektivní v potlačení progrese rakoviny prostaty (Vidlar et al. 2010) i ve zlepšení stavu dolních močových cest a obsahu tzv. prostatického specifického antigenu (PSA) při benigní hyperplazii prostaty (Vostalová et al. 2013).

Fytosterol ze sóji zvaný beta-sitosterol, příznivě ovlivňuje močový trakt při benigní hyperplazii prostaty (BHP). Podle studie, provedené na 130 mužích s BHP, zlepšilo 6-měsíční užívání beta-sitosterolu parametry IPSS (International Prostate Symptom Score), které charakterizují činnost močového systému (např. průtok moči, schopnost vyprázdnění močového měchýře aj.), a zlepšilo kvalitu života sledovaných pacientů (Klippel et al. 1997). Autoři studie z výsledků vyvozují, že beta-sitosterol je efektivní volbou léčby BHP a následné studie na 519 textovaných osobách tento poznatek potvrdily (Wilt et al. 1999). Fytosteroly jsou ovšem intenzivně studovány i u karcinomu prostaty, protože v karcinogenních buňkách inhibují dělení a indukují apoptózu, tj. jejich odumírání (von Holtz et al. 1998).

Zinek je v prostatě obsažen v poměrně vysokém množství, je to klíčový minerál pro zdraví prostaty, i když jeho funkce v prostatě není dosud jasná (Zaichick et al. 1997). Je však známou skutečností, že snížená hladina zinku v prostatě znamená zvýšené riziko vzniku karcinomu prostaty (Leitzmann et al. 2003). Zinek má schopnost potlačit růst rakovinných buněk a bránit jejich invazi v prostatě (Liang et al. 1999, Feng et al. 2000). Předpokládá se, že přívod zinku do těla může snížit náchylnost ke vzniku rakoviny prostaty ochranou před oxidativním poškozením prostatických buněk, posílením „opravy“ poškozené DNA a omezením nekontrolovatelného buněčného dělení (Ho, Yan 2005). Obdobně byla zjištěna souvislost mezi sníženou hladinou zinku v prostatické tkáni a rozvojem BHP (Christudoss et al. 2011).

 Obdobně jako u zinku, i u vitaminu D je nižší hladina v séru spojována se zvýšeným rizikem vzniku rakoviny prostaty. V rozsáhlé studii, jíž se účastnilo 19 000 mužů, se při hladině vitaminu D v séru nižší než 16 ng/ml prokázalo až o 70 % vyšší riziko rakoviny prostaty, než při hladině nad touto hodnotou (Ahonen et al. 2000). Více než 1000 studií dnes podporuje existenci vztahu mezi dostatečným příjmem (či syntézou) vitaminu D a sníženým výskytem rakoviny různých orgánů prostatu nevyjímaje (Garland et al. 2006). Souvislost mezi sníženou hladinou vitaminu D a výskytem BHP je také spolehlivě popsána, účinek vitaminu D je připisován jeho imunomodulačnímu působení (Manchanda et al. 2012).

 

Doporučené dávkování:

 1 kapsle za den.

 

Balení:

 30 kapslí (3 x 10 kapslí v PVC/Al blistru).